فال

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

خبرنامه اداره کل بهزیستی استان اردبیل

خبرنامه اداره کل بهزیستی استان اردبیل
 
اطلاع رسانی

محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل


صمد زماني رئيس اداره بهزيستي شهرستان بيله سوار در نشست خود با اعضاي هيات مديره انجمنهاي پيشگيري اوليه از اعتياد و حمايت از ترك اعتياد شهرستان با بيان اينكه يكي از برنامه هاي اصلي استكبار جهاني و دشمنان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به دام انداختن جوانان در تور اعتياد است، افزود: اكثريت افرادي كه در دام اعتياد گرفتار شده اند بدون اطلاع از عواقب آن اقدام به اين كار مي كنند پس در اينجا اهميت و ضرورت برنامه هاي پيشگيري مشخص ميگردد.

وي افزود: اگر ما بخواهيم در مقابل سيستم مافياي مواد مخدر كه براي تمام گروههاي سني برنامه ريزي كرده درست عمل كنيم لازم است آگاهسازي خانواده را در رأس برنامه هايمان در حوزه پيشگيري قرار دهيم. ايشان بررسي ريشه ها، علل و عوامل گرايش افراد به مواد مخدر را از دانستنيهاي لازم براي پيشگيري از اعتياد دانست و گفت : زماني ما در اين حوزه موفق عمل مي كنيم كه علل و عوامل گرايش به مواد مخدر شناسايي و كالبد شكافي شوند كه در اين صورت برنامه هاي پيشگيري نتيجه بخش خواهد بود.

صمد زماني در ادامه ضمن انتقاد از اظهار نظرهاي غير كارشناسي در اين حوزه افزود: بعضي از افراد كه عليرغم آن كه خود را كارشناس مي دانند بعضاً با اظهار نظر غير كارشناسي، در صدد ارزيابي برنامه هاي پيشگيري هستند ومي خواهند نتايج آن را در كوتاهترين زمان ممكن مشاهده كنند كه اين با منطق متخصصان و كارشناساني كه در حوزه اعتياد كار مي كنند منافات دارد چرا كه پيشگيري يك سرمايه گذاري دراز مدت است.

در پايان پس از تبادل نظر از چهار نفر از فعالان انجمنهاي پيشگيري اوليه از اعتياد و ترك اعتياد شهرستان با دادن لوح تقدير و هدايا تجليل شد.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

 

به همت انجمن پيشگيري اوليه از اعتياد در شهرستان بيله سوار در هفته مبارزه با مواد مخدر بمناسبت عيد مبعث همايش پياده‌روي با خانواده در محل پارك جنگلي تپه نرگس برگزار شد.

در پايان پياده روي پيش از قرعه كشي، حضرت حجت الاسلام حاج آقا دهقان ضمن تقدير و تشكر از برگزار كنندگان گفت: والدين بايد مواظب فرزندانشان باشند كه در دام اعتياد گرفتار نشوند بايد طوري برنامه ريزي نمود كه وقت نوجوانان و جوانان به بطالت نگذرد كه بهترين فعاليت براي آنان ورزش است لذا لازم است كه ورزش را جايگزين فعاليتهاي كاذب ديگر قرار دهيم.

در پايان به قيد قرعه به بيست و چهار نفر از شركت كنندگان هدايايي تقديم شد.

گفتني است در همايش رئيس اداره بهزيستي شهرستان بيله سوار به همراه تني چند از مسئولان شهرستان و كاركنان اداره بهزيستي حضور داشتند.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

همايش شكرانه مسكن و تجليل از خيرين بهزيستي بيله سوار با حضور سرپرست فرمانداري، جمعي از مسئولين ادارات ، خيرين و مددجويان بهزيستي در محل مجتمع فرهنگي هنري امام علي(ع) برگزار گرديد.

«صمد زماني» رئيس اداره بهزيستي بيله سوار در اين همايش گفت: تعداد 21 واحد مسكن تاكنون افتتاح و تحويل مددجويان شده و تعداد 67 واحد مسكن ديگر نيز در حال احداث بوده كه اميدوارم تا پايان سال 90 اتمام و به بهره برداري برسد.

ايشان در ادامه افزود: ميزان مسكن احداث شده در دولت نهم و دهم نسبت به دولتهاي گذشته 28 برابر رشد را نشان مي دهد كه اين موضوع نشان دهنده عزم و اراده دولت عدالت محور بر حل مشكلات اقشار محروم و نيازمند بوده كه اين دولت تاكنون مبلغ سيصد و پنجاه ميليون تومان به عنوان كمك بلاعوض جهت ساخت مسكن مددجويان بهزيستي بيله سوار حمايت نموده است.

در ادامه زيبانژاد سرپرست فرمانداري بيله سوار با بيان اينكه كمك به نيازمندان و محرومان اجر معنوي به همراه دارد مشاركت در كارهاي خير و عام المنفعه را از اوصاف مردم فهيم بيله سوار بر شمرده و اظهار داشت: دولت نهم و دهم در ساخت مسكن براي مردم بويژه معلولان و مددجويان بهزيستي سنگ تمام گذاشته و خانه دارشدن تمامي مددجويان فاقد مسكن را تا پايان دولت دهم را نويد مي دهد اما با توجه به اينكه كمك خيرين بزرگوار در بحث كمك به بازپرداخت تسهيلات مسكن مددجويان از زمره كارهاي بزرگ محسوب مي شود لذا انتظار مي رود خيرين در اين موضوع بيش از گذشته نقش حمايتي شان را اعمال نمايند.

در پايان كليد طلايي يك واحد مسكن به نمايندگي از مددجوياني كه با كمك بهزيستي صاحب مسكن            شده اند به يكي از مددجويان اهداء و از خيرين بهزيستي تجليل بعمل آمد.

 

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

 

با حضور بخشدار بخش مركزي و جمعي از مسئولان شهرستاني يك واحد مسكن كه از محل اعتبارات بلاعوض حوادث غير مترقبه و تسهيلات بانكي اخذ شده توسط خود مددجو احداث گرديده بود افتتاح شد.

«صمد زماني» رئيس اداره بهزيستي شهرستان بيله‌‌سوار در حاشيه اين افتتاح گفت: تعداد 13 واحد مسكن از محل اعتبارات بلاعوض حوادث غير مترقبه براي مددجويان بهزيستي بيله سوار در حال احداث مي باشد كه اين واحد اولين پروژه به اتمام رسيده هست كه افتتاح گرديد كه انشاءا... مابقي يعني 12 واحد مسكن نيز تا پايان سال 90 افتتاح و تحويل مددجويان خواهد گرديد.

«تقي فيروزمند» بخشدار بخش مركزي بيله سوار ضمن تشكر از همت و تلاش بهزيستي براي خدمت رساني به جامعه هدف ابراز داشت: قبل از دولت نهم مسكن از دغدغه‌هاي اصلي هر فردي محسوب مي شد كه الحمدا... ما امروز شاهد اجراي پروژه هاي مهم مسكن مهر و اعطاي تسهيلات كم بهره براي متقاضيان ساخت مسكن هستيم بهزيستي هم با كمكهاي بلاعوض به مددجويان در حل مشكل مسكن مددجويان گامهاي اساسي و خوبي برداشته است.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

«صمد زماني» رئيس اداره بهزيستي شهرستان بيله‌‌سوار در اين ديدار با بيان اينكه بهزيستي يكي از نهادهاي مهم خدمت رساني به اقشار محروم و آسيب پذير جامعه مسئوليت بزرگ و خطيري را بر عهده دارد و از مهمترين و مقدس ترين سازمانهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي مي باشد اظهار داشت: بهزيستي خزانه خير و معرفت است و عمر پر خير آن به آغاز انقلاب برمي گردد كه با پيگيري و مديريت شهيد دكتر فياض بخش و انفاس قدسي حضرت امام خميني(ره) بنيان نهاده شد تا براساس اصول 21و29 قانون اساسي بتواندبه قشرهاي محروم و انسانهايي كه بنا به دلايل محيطي،اجتماعي،اقتصادي،ارثي و داشتن مشكلات جسمي،رواني و عاطفي دچار عدم تعادل شده اند كمك كند.

در ادامه زيبانژاد سرپرست فرمانداري ضمن تقدير و تشكر از خدمات ارزنده و مهم بهزيستي بيله سوار گفت: دستگيري از نيازمندان و محرومين نصيب هر كس نمي شود كه بايستي اين توفيق خدمت رساني را كاركنان و مددكاران و مهرورزان بهزيستي شاكر باشند.

ايشان در ادامه با عنايت به اينكه اهداف عاليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و دولت كريمه، توانمند كردن اقشار كم درآمد و آسيب پذير جامعه بوده بر لزوم همكاري و هماهنگي كليه دستگاههاي دولتي در خدمت رساني بي منت به اقشار محروم جامعه و توانمند كردن آنها تأكيد كرده و خواستار حضور و مشاركت افراد خير در اين خصوص شدند.

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نوزدهم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

 

رئيس بهزيستي بيله سوار:

 افزايش28 برابري احداث مسكن مددجويان بهزيستي بيله سوار در دولتهاي نهم و دهم

 

«صمد زماني» رئيس اداره بهزيستي شهرستان بيله‌‌سوار كه در پيش از خطبه‌هاي نماز عبادي سياسي جمعه بيله سوار در جمع نمازگزاران سخنراني مي كرد گفت: بهزيستي بيله سوار در سال گذشته به 2420 نفر خدمات ارائه نموده كه اين ميزان نشان دهنده اين است كه حدود 5 درصد از جمعيت شهرستان از خدمات بهزيستي بهره مند هستند كه اين ميزان در سطح كشور چهار درصد مي باشد.

ايشان در ادامه ضمن ارائه گزارش عملكرد حوزه هاي مختلف بهزيستي بيله سوار به عملكرد حوزه مسكن پرداخته و افزود: قبل از سال 84 يعني روي كار آمدن دولت نهم تنها سه واحد براي مددجويان بهزيستي بيله سوار احداث و تحويل شده بود كه بعد از روي كار آمدن دولت نهم احداث مسكن براي مددجويان بهزيستي بيله سوار 28 برابر افزايش يافته است.

صمد زماني در ادامه گفت: بعد از سال 84، احداث تعداد 18 واحد مسكن به اتمام و تحويل مددجويان گرديده و هم اكنون تعداد 67 واحد مسكن در دست احداث بوده كه انشاءا... تا پايان سال 90 عمليات احداث آنان به پايان خواهد رسيد.

 

 


نوشته شده در تاريخ شنبه پانزدهم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

 

 

 

 

 

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه دهم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

همزمان با هفته بهزيستي نشست خبري مدير كل و معاونين بهزيستي استان با اصحاب رسانه برگزار گرديد. در اين نشست رويا احمديان مدير كل بهزيستي استان ضمن تبريك هفته بهزيستي و در جمع خبرنگاران و اصحاب قلم گفت : خداوند منان را شاكريم كه توفيق و خدمت بي منت را در نهادي كه بر پايه مهر و محبت است براي ما فراهم نموده است. شما خبرنگاران به نوبه خود با قلم ،محبت، خدمت كردن و اطلاع رساني به نوعي پيام رسان سازمان و ياور مددجويان هستيد . و همواره در جهت حمايت از اين محرومان كه زبان گوياي ناشنوايان ، چشمان بيناي نابينايان و پاهاي استوار معلولان جسمي و حركتي را ياري مي دهد و پيام آنها را به جامعه و مردم منعكس مي كنيد.

مدير كل بهزيستي استان در ادامه به برخي از اهداف و فعاليت هاي سازمان اشاره كرد و گفت : سازمان بهزيستي در راستاي تحقق شاخص هاي چشم انداز 20 ساله كشور و دست يابي به بهروري و ارائه خدمات با كيفيت و مبتني بر شواهد ، تشخيص و مداخله زود هنگام در زمينه معلوليت ها و آسيب هاي اجتماعي و مشاركت مردمي طبق برنامه راهبردي و عملياتي خود در برنامه 5 ساله استان برنامه ريزي هاي لازم انجام و خدمات معللويي ارائه مي دهد .

احمديان خاطر نشان ساخت : با توجه به اينكه سازمان بهزيستي يك سازمان حمايتي مي باشد خدمات تخصصي اعم از پيشگيري اجتماعي و توان بخشي در راستاي حفظ و ارتقاء بر شاخص هاي سلامت رفاه اجتماعي ، حمايت از افراد تحت پوشش و توانمند سازي جامعه هدف به منظور ارتقاء كيفيت زندگي بهتر براي گروههاي هدف برنامه هاي متنوعي دارد .

مدير كل بهزيستي استان به برنامه ها و فعاليت هاي ارائه شده اشاره كرد و گفت : طبق برنامه 5 ساله توسعه سازمان بهزيستي بر اساس برنامه راهبردي در چند محور اساسي برنامه هاي خاص را دنبال مي كند از جمله : كاهش نرخ رشد متوسط بروز معلوليت هاست كه به منظور جلوگيري از معلوليت هاي احتمالي براي جامعه هدف طرحهاي مختلفي با هدف آگاهسازي براي افراد جامعه هدف تدوين شده است .

ايشان ادامه داد : به منظور جلوگيري و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي با اجراي طرح آگاهسازي حدود 25/47 نفر از عامه مردم اطلاع رساني گرديده است . كه با اجراي طرحهاي غربالگري شنوائي ، بينائي در استان از شيوع معلوليت هاي مبتلا به كاسته شده است . با توجه به غربالگري هاي انجام شده در حوزه پيشگيري در سال ماضي 12099 نفر غربالگري شنوائي و در ارتباط با نابينائي و سنجش بينائي كودكان 1 الي 6 سال نيز 43019 نفر غربالگري بينائي شده اند .

مدير كل بهزيستي استان در خصوص كنترل و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي نيز ياد آور شد : در اين راستا سند كنترل و كاهش آسيب هاي اجتماعي در استان با همكاري استانداري ، شوراي برنامه ريزي و توسعه استان ، كارگروه اجتماعي و 16 دستگاه دولتي دخيل تنظيم گرديده و به دنبال آن شناسنامه اجتماعي هم تدوين شده است . به همين منظور در استان پايگاههاي خدمات اجتماعي در مناطق محروم و آسيب خيز راه اندازي شده است كه با توجه به شرايط منطقه و محيط عزيزان مي توانند با مراجعه به اين پايگاه از خدمات مطلوب سازمان بهره مند شوند فلذا خط اورژانس 123 نيز آماده خدمات رساني به موقع و زود هنگام و بصورت تخصصي در خدمت همشهريان و افراد در معرض آسيب مي باشند .

وي تعداد مهدهاي كودك فعال در سطح استان را 230 مهد عنوان كرد و گفت : اين تعداد از مهدهاي كودك به صورت شهري و روستائي فعاليت مي نمايند كه تعداد 7851 كودك به طور مستقيم از اين اماكن و خدمات آموزشي بهره مند مي باشند. با توجه به يكسان سازي آموزشي از سنين شير خوارگي تا 3 سالگي كتابهاي آموزشي يكسان و با محتواي ثابت تهيه شده در اختيار مهدهاي كودك قرار گرفته است . همچنين براي سنين 3 الي 6 ساله نيز با همكاري حوزه علميه و اساتيد دانشگاهي نيز تمهيداتي در نظر گرفته شده است كه به محض آماده شدن در اختيار مهدهاي كودك قرار خواهد گرفت .

مدير كل بهزيستي استان در ارتباط با بحث كودكان خياباني و ساماندهي اين كودكان گفت : در بحث كودكان خياباني و مشكلات اجتماعي حاصل از آن براي دختران سازمان بهزيستي با همت نيروي انتظامي ، دادسراي و دادستان تفاهم نامه اي تنظيم كرده تا قبل از هرگونه پيش آمدهای ناگهاني حضور در مراجع قانوني با خدمات مشاوره اي و روانشناسي از شيوع و گسترش هنجارهاي اجتماعي بكاهد به حمداله وضعيت استان در مقايسه با استانهاي ديگر وضعيت سفيد را دارد. همچنين به منظور آغاز فصل تعطيلات و گرايش كودكان به بحث هاي كار و اشتغال طي هماهنگي هاي صورت گرفته سعی می شوداز حضور كودكان در ميادين پرتردد و غير قابل اعتماد جلوگیری به عمل آید.

 ايشان در خصوص بحث اعتماد نيز ياد آور شد : پيشگيري از اعتياد صرفاً از وظايف یک دستگاه نيست بلكه تمامي دستگاههاي دولتي وغیردولتی وعامه مردم به انحاي مختلف بايستي مشاركت كنند تابسيج و عزم عمومي ( از خانواده و فرد گرفته ) آسيب هاي اجتماعي را بايد به حداقل رسانيم .

مدير كل بهزيستي اضافه كرد : در بحث پيشگيري از اعتياد با توجه به هماهنگي هاي صورت گرفته در 3 محيط ( آموزشي ، كاري و محلي ) به منظور پيشگيري از اعتياد آموزشهاي لازم ارائه مي شود.

وي اظهار داشت : در خصوص درمان اعتياد 78 تيم براي پيشگيري از اعتياد درسطح استان فعال هستند كه در گذشته تعداد 4191 نفر جهت ترك اعتياد مراجعه كرده اند كه درحدود 125886 نفر از آموزش هاي لازم در خصوص ترك اعتياد بهره مند شده اند هم اكنون در سطح استان 18 مركز ترك اعتياد و 4 كمپ نگهداري شبانه روزي وجود داد و در اين كمپ ها تعداد 550 نفر نگهداري و سم زدائي مي شوند.

احمديان در پاره اي از سخنان خود خدمات مشاوره اي را از كارهاي خوب و ارزشمند سازمان ياد كرد و گفت : در سطح استان تعداد 20 مركز خدمات مشاوره اي وجود داد كه 19 مركز به صورت غير دولتي و يك مركز هم ويژه خط 148 دايورت شده است و آماده ارائه خدمات مشاوره اي به عزيزان مي باشد . در سال ماضي تعداد 9621 نفر طي تماس تلفني با خط 148 و در 19 مركز غير دولتي هم 9307 نفر مراجعه حضوري داشته و خدمات عمومي و تخصص مشاوره دريافت نموده اند.

ايشان تعداد مراكز مشاوره ژنتيك را 5 مركز عنوان كرد و گفت : مراكز مشاوره ژنتيك در استان 5 مركز مي باشد كه 2 مركز آن به صورت دولتي و 3 مركز نيز به صورت غير دولتي فعاليت دارند . اين مراكز به خانواده ها و افرادي كه در آستانه ازدواج بوده و يا درخانواده آنها معلوليت وجود داد داير شده و در صورت نياز به آزمايشگاهها افراد با هماهنگي قبلي جهت دريافت خدمات مطلوب معرفي مي شوند .

احمديان به بحث نهضت تامين مسكن نيز اشاره كرد و گفت : با توجه به تامين مسكن محرومين خصوصاً معلولان تعداد 2582 نفر از طريق سايت در تامين مسكن ثبت نام كرده اند كه به ازاي هر نفر از محل سفرریاست جمهوری 4 ميليون تومان كمك بلاعوض جهت مساعدت زنان سرپرست خانوار و معلولين در نظر گرفته شده است همچنين از حيث انشعابات ( آب ، گاز ، فاضلاب و برق ، عوارض و پروانه ) نيز رايگان مي باشد .

ايشان اشتغال را از اولويت هاي خدمات مطلوب سازمان در جهت توانمند سازي افراد جامعه هدف دانسته و ياد آور شد : به حمداله سامانه اشتغال و ثبت نام اينترنتي از طريق سازمان بهزيستي براي افراد معلول يا زنان سرپرست خانواري كه قادر به اشتغال نيستند در نظر گرفته شده و اين عزيزان درجهت تامين شغل مناسب ثبت نام نموده اند . همچنين در بحث جذب 3 % معلولين در دستگاههاي دولتي نيز بخشانه ها و دستور العملهائي جهت رعايت اين مورد به دستگاهها ابلاغ شده تا دستگاههاي اجرائي نسبت به اجراي آن ملزم باشند . با توجه به نامگذاري امسال به سال جهاد اقتصادي و توانمند سازي براي بهتر زيستن تمهیداتي از سوي سازمان بهزيستي كشور در جهت قادر سازي و توانمند كردن افراد جامعه هدف در نظر گرفته شده است تا 10 % از اين افراد را سالانه از چرخه حمايت خارج و اشتغال زائي افراد را ايجاد كند.

 

 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

 جشن شكرانه مسكن مددجويان بهزيستي گرمي مغان با حضور خيرين گرمي و جمعي از خانواده هاي تحت حمايت اداره بهزيستي اين شهرستان در مجتمع فرهنگي هنري حافظ گرمي برگزار شد. 

  رييس بهزيستي گرمي در اين همايش گفت: 12 واحد مسكن مددجويان گرمي در اين شهرستان آماده تحويل است.

ماشاالله كريمي افزود: 12 واحد ديگر نيز با اعتبارات شهرستاني و به همت خيرين اين منطقه در مناطق مختلف شهرستان گرمي در حال تكميل است و همزمان با هفته دولت به مددجويان واجد شرايط واگذار خواهد شد.

وي با اشاره به راه اندازي نهضت احداث مسكن مددجويان بهزيستي در گرمي مغان گفت: 203 متقاضي مسكن در اداره بهزيستي گرمي نام نويسي كرده اند كه براي تامين مسكن مناسب براي آنها نيازمند توجه ويژه خيرين اين منطقه هستيم.

وي افزود: بخشي از تسهيلات خريد مسكن مددجويان كم بهره و بخش ديگر آن بلاعوض است.

وي همچنين از حاج مطلب حبي خير نيكوكار اهل گرمي به دليل تامين يكسال برنج ايراني براي طبخ غذاي معلولين ذهني مركز توانبخشي معلولين گرمي تجليل كرد.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

 رئيس سازمان بهزيستي از ايجاد 100هزار فرصت شغلي جديد براي مددجويان كشور در تا پايان سال جاري خبر داد. 

   به گزارش خبرنگار ايرنا ، احمد اسفندياري روز شنبه در حاشيه بازديد از مراكز حمايتي و خدماتي بهزيستي اردبيل در گفتگو با خبرنگاران؛ افزود: سه درصد سهم مددجويان از استخدام هاي دولتي جوابگوي ايجاداشتغال نيست و با توجه به اينكه 80درصد مددجويان فاقد تحصيلات دانشگاهي مي باشند تلاش مي شود زمينه هاي جديدي براي اشتغال زايي اين قشر محروم فراهم شود.

وي با بيان اينكه تنها هشت درصد از مددجويان داراي تحصيلات دانشگاهي بيكار هستند اظهار كرد : در اين حوزه مشكل اشتغال زايي وجودنداشته و تلاش ما بيشتر بر روي ايجاد زمينه ها و امكانات اشتغال براي مددجويان بيسواد و يا داراي سواد اندك مي باشد.

وي ادامه داد : مددجوياني كه داراي تحصيلات دانشگاهي نيستند از آموزشهاي مراكز فني و حرفه اي و دانشگاهي به طور رايگان برخوردار شده و همچنين تلاش خواهد شد از طريق شركت ها ،اصناف و بخش خصوصي براي آنها زمينه اشتغال فراهم شود .

اسفندياري با اشاره به حل مشكل مسكن مددجويان نيازمند تا سال 92 خاطرنشان كرد: تامين مسكن مددجويان از سال گذشته در دولت دهم درقالب نهضت مسكن آغاز شده و عمليات اجرايي 60 هزار واحد مسكن مهر در حال انجام است .

وي افزود: در هفته دولت امسال 12 هزار واحد مسكن مهر به مددجويان تحت پوشش نيازمند فاقد مسكن بهزيستي واگذار خواهد شد .

وي خاطرنشان كرد: سهميه امسال مسكن مددجويان نيز از مسكن مهر 70 هزار واحد است كه در سال آينده عمليات

احداث انها آغاز خواهد شد.

رئيس سازمان بهزيستي كشور در ادامه با اعلام اينكه 3 ميليون و 100هزار نفر به صورت مستمر در سطح كشور از خدمات بيمه اي ،درماني و اجتماعي بهزيستي استفاده مي كنند ، افزود:يك ميليون و 600 هزار نفر از اين تعداد جزو مستمري بگيران بهزيستي مي باشند.

وي با بيان اينكه بايد طبق برنامه پنجم توسعه سالانه ده درصد از مددجويان و معلولان تحت پوشش بهزيستي توسط اين سازمان توانمند شوند ، گفت : اين توانمندسازي به جز سالمندان وبيماران ذهني و جسمي شديد در ديگر مددجويان بهزيستي بايد انجام گرفته و اين افراد از زير پوشش بهزيستي خارج شوند.

اسفندياري با بيان اينكه پوشش مددجويان در بهزيستي در دولت نهم و دهم هفت برابر شده است اين علت را ناشي از عدم تحت پوشش قرار گرفتن مددجويان نيازمند در گذشته اعلام كرد.

وي با اعلام فعاليت يك هزار و 600 مركز شبانه روزي و روزانه خدمت رسان به مددجويان بهزيستي خاطرنشان كرد: با توجه به مشكلات موجود درا ين مراكز اقداماتي در راستاي افزايش يارانه به اين مراكز انجام گرفته و اين ميزان تا 43 درصد افزايش يافته است.

اسفندياري گفت:افراد شاغل در مراكز توانبخشي نيز با هدف تشويق براي فعاليت در اين مراكزبخشي از سهم بيمه كارفرمايي شان توسط بهزيستي و از محل هدفمندي يارانه ها پرداخت خواهد شد.

ريسس سازمان بهزيستي در سفر به اردبيل از مراكز توانبخشي سينا ،ساوالان اردبيل ، مسكن مهر مددجويان و مركز نگهداري كودكان بي سرپرست و بدسرپرست بازيد كرد .


نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

 مدير كل بهزيستي استان اردبيل گفت: شش مركز نگهداري كودكان بي سرپرست و بدسرپرست در استان اردبيل فعاليت مي كنند. 

    رويا احمديان روز شنبه در حاشيه بازديد از مراكز توانبخشي ، مسكن مددجويان و مركز نگهداري كودكان بي سرپرست و بد سرپرست استان اردبيل به همراه رئيس سازمان بهزيستي كشور در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود : از اين تعداد مركز، پنج مركز به صورت هيات امنايي و يك مورد شيرخوارگاه به صورت دولتي اداره مي شود .

وي با بيان اينكه كودكان نگهداري شده در اين مركز زير سه سال بوده و تا سه سالگي به مراكز غيردولتي واگذار نمي شوند افزود: در اين مراكز همچنين 20 دختر بالاي 12 سال ،12 كودك 3 تا 6 سال و 15 كودك زير سه سال در شيرخوارگاه نگهداري مي شوند.

احمديان با اشاره به فعاليت مراكز توانبخشي در استان اردبيل گفت : 23 مركز نگهداري و توانبخشي به صورت شبانه روزي و روزانه در استان فعال مي باشند.

وي با اعلام آمار مددجويان تحت پوشش بهزيستي استان اردبيل خاطرنشان كرد: در حال حاضر 37 هزار نفر در استان تحت پوشش بهزيستي هستند كه 352 نفر ازانها تحت پوشش مراكز نگهداري شبانه روزي و روزانه ، موسسات خيريه و... مي باشند.

 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

در مراسمي كليد 9 واحد مسكوني به مددجويان بهزيستي شهرستان كوثر واگذار و جشن شكرانه مسكن در كوثر برگزار شد. 

    فرماندار كوثر در اين همايش با اشاره به اهداي كليد واحدهاي واگذاري در اين جشن گفت: سرانه هر واحد مسكوني كه به‌ صورت بلاعوض پرداخت شده 40 ميليون ريال است و 80 ميليون ريال نيز به عنوان تسهيلات بانكي به هر واحد پرداخت شده است.

سيدسعدالله رييس ساداتي افزود: در مجموع يك ميليارد ريال اعتبار صرف احداث اين واحدهاي مسكوني شده است.

وي اظهار داشت: 20 واحد مسكوني نيز با همكاري بنياد مسكن در حال احداث بوده و به زودي واگذار خواهد شد.

وي با اشاره به كسب و اشتغال معلولين و مددجويان گفت: متناسب با وضعيت جسمي معلولان و مددجويان بايد نسبت به كسب و اشتغال آنها چاره‌انديشي اساسي شده و اقدام جدي در راستاي كسب درآمد معقول و مطلوب صورت بگيرد.

وي از مناسب‌سازي خيابان‌ها و معابر شهري براي معلولان شهرستان كوثر خبر داد و افزود: با شهرداري و شوراي اسلامي شهر گيوي هماهنگي‌هاي لازم صورت گرفته و خيابان‌ها و

محيط‌ هاي اداري براي استفاده بهتر معلولان مناسب‌سازي خواهند شد.

فرمانداركوثر با بيان اين كه توانمند سازي معلولان و مددجويان از اولويت هاي مهم دولت در سال جاري است افزود: با اجراي طرح نهضت مسكن در سال گذشته توسط سازمان بهزيستي گام هاي بلندي براي حل مشكل مسكن مددجويان تحت پوشش اين سازمان برداشته شد و اين اقدامات همچنان ادامه دارد.

وي با اشاره به اين كه برطرف كردن مشكل مسكن و اشتغال مددجويان يكي از راههاي مناسب براي خارج كردن آنها از چرخه حمايت سازمان بهزيستي است اظهار داشت: اقدامات دولت براي برطرف كردن مشكلات مسكن معلولان ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ايرنا در اين همايش ضمن اجراي برنامه هاي متنوع كليد چند واحد مسكوني احداث شده واگذار و از فعالان خدمات رساني بهزيستي تقدير شد.

 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

 خبرگزاري فارس: سرپرست فرمانداري پارس‌آباد از احداث 50 واحد مسكن مددجويي در شهرستان پارس‌آباد با حمايت‌هاي گسترده دولت نهم و دهم خبر داد.

 به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، ولي كريمي پيش از ظهر امروز در ديدار با كاركنان بهزيستي شهرستان پارس‌آباد همزمان با هفته بهزيستي اظهار داشت: اين واحدها با 8 ميليارد ريال سرمايه‌‌گذاري احداث و تحويل متقاضيان شده است.

وي با يادآوري اينكه دولت اهتمام ويژه‌اي براي تمام اقشار جامعه دارد، افزود: مسكن مهر يكي از بزرگترين و اولي‌ترين طرح‌هايي است كه دولت به اجرا رسانده و با موفقيت به آن عمل كرده است.

سرپرست فرمانداري پارس‌آباد بيان داشت: تا پايان سال 1392 مشكل مسكن مددجويان و توان‌خواهان زير پوشش بهزيستي اين شهرستان برطرف مي‌شود.

وي ادامه داد: تا كنون بيش از 200 نفر از افراد زير پوشش اين اداره در طرح مسكن مهر نام نويسي كرده‌اند.

اين مسئول اشتغال و مسكن را از دغدغه‌هاي جدي معلولان و مددجويان و از برنامه‌ها و سياست‌هاي اولويت‌دار سازمان بهزيستي عنوان كرد و گفت: تا به حال 50 واحد مسكن مددجويان با 8 ميليارد ريال سرمايه گذاري، در اين شهرستان احداث شده است.

به گفته وي 18 واحد مسكوني در هفته بهزيستي و 12 واحد ديگر در هفته دولت امسال در اين شهرستان مرزي به بهره برداري مي رسد.

سرپرست فرمانداري پارس‌آباد به حمايت‌هاي چشمگير دولت دكتر احمدينژاد از مددجويان و توان خواهان بهزيستي اشاره و افزود: در دولت‌هاي نهم و دهم مستمري مددجويان چهار برابر افزايش يافته است.

وي با قدرداني از مشاركت هاي خيرين بهزيستي در اين منطقه، اظهار داشت: ميزان مشاركت‌ها و حمايت هاي مادي خيرين اين شهرستان در مقايسه با سال‌هاي گذشته بالغ بر 200 درصد رشد نشان مي‌دهد.

كريمي در پايان از معلولان جوياي شغل خواست، با مراجعه با سايت سازمان بهزيستي، نسبت به ثبت‌نام اقدام كنند.

 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

خبرگزاري فارس: مدير بهزيستي نير از ارائه و تحويل 200 كارت بيمه تكميلي به معلولان شهرستان نير خبر داد.

 به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل،  رضايي در ديدار با فرماندار شهرستان نير اظهار داشت: علاوه بر آن تحويل 368 جلد دفترچه درماني نيز به معلولان شهرستان نيز انجام شده است.

وي افزود: 11 واحد مسكن مددجويي در حال احداث و تكميل است كه پيش‌بيني ميشود بخش عمده آن در هفته دولت افتتاح شود.

مدير بهزيستي نير با اعلام اين مطلب كه از 35 سهم اشتغال اين نهاد حمايتي 100درصد محقق شده، از فعال شدن طرح غربالگري نوزادان با خريد سيستم OAE با اعتبار 80 ميليون ريال در اين شهرستان خبر داد.

وي با بيان اينكه 150 خانوار زير پوشش مستمري‌بگير اداره بهزيستي شهرستان نير هستند، خاطرنشان كرد: در يك سال گذشته بيش از 150 ميليون ريال كمك هزينه ازدواج به نيازمندان تحت حمايت پرداخت شده است.

در شهرستان نير 150 خانوار تحت پوشش مستمري بگير وجود دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، فرماندار نير هم در اين جلسه اظهار داشت: كار در دو نهاد حمايتي كميته حضرت امام و بهزيستي در عين حال كه بسيار سخت است اما كاري پر ارزش و با فضيلت محسوب مي شود.

سيد حميد عباداللهي با توصيه به اين كاركنان براي بازديد و سركشي از خانواده‌هاي محروم و زير پوشش، ابراز داشت: قبول مسئوليت در اداره بهزيستي و تلاش براي برآورد انتظارات افراد تحت حمايت يك هنر مقدس است.

وي ضمن ابراز رضايت از عملكرد مديريت بهزيستي شهرستان آمادگي فرمانداري و ساير ادارات شهرستان را براي هر گونه حمايت از اقدامات سازنده اين نهاد حمايتي اعلام كرد.

 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی که امسال با شعار "عدالت و پیشرفت با جهاد اقتصادی، به زیستن با جهاد توانمندسازی" آغاز می شود، کلیه خدمات توانبخشی بهزیستی در مراکز دولتی و هیأت امنایی به صورت رایگان ارائه می شود.

"رویا احمدیان" گفت: براساس تصمیم ستاد گرامیداشت هفته بهزیستی کلیه خدمات توانبخشی روزانه از قبیل: فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی مراکز دولتی و هیأت امنایی بهزیستی رایگان خواهد بود.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل
 
"اسفندیاری" امر پیشگیری را از کارهای مهم این سازمان برشمرد و عنوان کرد: در سال گذشته 11 میلیون نفر در حوزه های مختلف از قبیل مشاوره و توانمندسازی از خدمات پیشگیری بهره مند شده اند.

وی افزود: هر چه امر پیشگیری نتیجه بخش باشد به همان اندازه منجر به کاهش هزینه های جاری و افزایش درآمدها و توسعه چرخه اقتصادی کشور می شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق قانون باید سالانه 10 درصد از مددجویان به غیر از سالمندان و بیماران ذهنی شدید توانمند شده و از چرخه حمایت بهزیستی خارج شوند.

"اسفندیاری" عنوان کرد: در حال حاضر طبق برنامه باید 60 هزار نفر از مددجویان تحت پوشش، باید توانمند شوند.

وی از فعالیت یک هزار و 600 مرکز توانبخشی در سطح کشور خبر داد و تصریح کرد: بیشتر این مراکز با اینکه به صورت هیأت امنایی اداره می شوند ولی در انجام کارهای خدمات رسانی و توانمندسازی مددجویان بسیار موفق هستند.

در ادامه این بازدید سرپرست سازمان بهزیستی کشور با اهدای گل از بیماران بستری در مرکز درمانی و توانبخشی سینا مهر ساوالان دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.
 
گفتنی است؛ مرکز درمانی و توانبخشی سینا مهر ساوالان  وابسته به بخش خصوصی از بین 23 مرکز موجود در استان اردبیل است و در حال حاضر 45 معلول ذهنی در این مرکز نگهداری می شود.

 

 

 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل

سرپرست سازمان بهزیستی کشور از افزایش 43 درصدی یارانه اختصاص یافته به مددجویان مراکز توانبخشی بهزیستی خبر داد.

"احمد اسفندیاری" بعد از ظهر شنبه در بازدید از مرکز درمان و توانبخشی سینا مهر ساوالان در اردبیل اظهار کرد: آیین نامه این  طرح در ستاد مرکزی هدفمند سازی یارانه ها به ثبت رسیده و اجرای آن از ابتدای سال آینده آغاز می شود.

 
وی از تحت پوشش قرار دادن تمام افراد شاغل در مراکز خدمات رسانی مددجویان بهزیستی خبر داد و افزود: برای حمایت و تشویق این قشر بخشی از سهم بیمه آنها از محل هدفمند سازی یارانه ها پرداخت می شود.
 
"اسفندیاری" با بیان اینکه در حال حاضر سه میلیون و 100 هزار نفر تحت پوشش خدمات مختلف درمانی و اجتماعی قرار دارند، تصریح کرد: از این تعداد یک میلیون و 600 نفر مستمر بگیر هستند.


 


نوشته شده در تاريخ یکشنبه دوم مرداد 1390 توسط روابط عمومی سازمان بهزیستی استان اردبیل
امسال 200 هزار مددجو تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند

سرپرست سازمان بهزیستی کشور گفت: امسال 200 هزار نفر از مددجویان واجد شرایط سازمان بهزیستی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند.

احمد اسفندیاری بعد از ظهر شنبه در  جلسه دیدار با استاندار اردبیل اظهار داشت: 450 هزار نفر از سال گذشته متقاضی بیمه تکمیلی هستند که امسال علاوه بر 200 هزار نفر افرادی که در نوبت بودند تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند.


 
وی با بیان اینکه همه مددجویان تحت پوششی بهزیستی دارای بیمه پایه هستند افزود: با اختصاص 90 میلیارد ریال سالانه مراکز توانبخشی و درمانی نیز تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

سرپرست سازمان بهزیستی کشور افزود: 50 هزار نفر در مهدهای کودک سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند که بیشتر آنها نیاز دارند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

اسفندیاری از افزایش هفت برابری اعتبارات سازمان بهزیستی در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: در مقایسه با سال گذشته اعتبارات این سازمان 2/27 درصد افزایش یافته است.

اختصاص ده هزار میلیارد ریال به مسکن مددجویان بهزیستی
وی اضافه کرد: به غیراز اعتبارات بیمه اجتماعی  تنها 10 هزار و 200 میلیارد ریال به بخش مسکن مددجویان اختصاص یافته است.

اسفندیاری همچنین با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری در کاهش معلول در جامعه اعلام کرد: در سال گذشته 2 میلیون نفر در سطح کشور تحت معاینه پیشگیری از ایجاد مشکل بینایی و شنوایی قرار گرفته اند.

در این جلسه استاندار اردبیل نیز حل مسکن مددجویان را از برنامه های مهم استان عنوان کرد و خواستار تغییر آیین نامه شرط سنی در واگذاری مسکن به معلولان شد.

سید حسین صابری خواستار ارائه تسهیلات آموزشی به مددجویان بهزیستی متناسب با نیاز شغلی در جامعه شد و افزود: سازمان بهزیستی باید با در نظر گرفتن پتانسیل های هر منطقه و نیاز شغلی جامعه وام در اختیار دانشجویان خود قرار دهد تا در آینده این افراد بیکار نباشند.

وی عنوان کرد: گاهی اوقات وامی در اختیار یک مدد جو قرار می گیرد که وی توان ایجاد شغل را ندارد و در نتیجه وی علاوه بر بیکاری با مشکل پرداخت بدهی نیز مواجه می شود.

صابری اظهار داشت: سازمان بهزیستی باید تلاش کند نسخه های خاصی را برای اشتغال مددجویان خود بویژه معلولان تهیه کند.

در ادامه این دیدار هر یک از روسای شهرستان ها در ادارات بهزیستی استان اردبیل به بیان مشکلات حوزه خود در جهت خدمات رسانی مطلوب به مددجویان پرداختند.

 منبع: خبرگزاری مهر

 

 

 

 

 


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
فال حافظقالب وبلاگقالب وبلاگگالری عکسفاگالری عکس آلامتو